Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego

Elektrownia Dolna Odra

Przyłączenie Elektrowni Dolna Odra do gazowej sieci przesyłowej uzyskało pozwolenie na użytkowanie

26 września br. odbyła się konferencja inaugurująca przyłączenie Elektrowni Dolna Odra do gazowej sieci przesyłowej. Inwestycja zlokalizowana w woj. zachodniopomorskim obejmowała dwa zamierzenia budowlane, które umożliwiły zasilenie gazem istniejącej Elektrowni Dolna Odra.

Nadzór budowlany w inwestycji

Prace obejmujące budowę gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Przywodzie - Dolna Odra trwały od 19 listopada 2021 r. do 12 czerwca br. Pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Szczecinie przeprowadzili łącznie 5 kontroli obiektów budowlanych wchodzących w skład ww. inwestycji. Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał  decyzję na jej użytkowanie 16 czerwca br.

Z kolei prace dotyczące stacji regulacyjno-pomiarowej Dolna Odra i śluzy odbiorczej tłoka trwały od 19 listopada 2021 r. do 19 czerwca br. Pracownicy nadzoru budowlanego ze Szczecina przeprowadzili 11 kontroli. 28 czerwca br. Zachodniopomorski WINB wydał decyzję udzielającą pozwolenia na użytkowanie.

W działania prowadzone przez nadzór budowlany zaangażowany był zespół liczący 3  pracowników WINB w Szczecinie.

Elektrownia przyjazna środowisku

Zrealizowane inwestycje mają za zadanie zasilić gazem m.in. dwa budowane bloki gazowo-parowe o mocy 700 MW każdy. Pozwoli to na odtworzenie potencjału wytwórczego Elektrowni Dolna Odra. Przyczyni się to również do stabilizacji systemu energetycznego. Bloki mają zapewnić niższą emisyjność CO2 do atmosfery w stosunku do powszechnie stosowanych bloków węglowych. Dzięki temu Elektrownia Dolna Odra będzie jedną z najnowocześniejszych i przyjaznych środowisku elektrowni systemowych w Europie.

Elektrownia Dolna Odra podłączona do gazowej sieci przesyłowej.

Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego udzielił pozwoleń na użytkowanie 16 i 28 czerwca br. W działania prowadzone przez nadzór budowlany zaangażowany był zespół liczący 3 pracowników WINB.

Elektrownia Dolna Odra w woj. zachodniopomorskim będzie jedną z najnowocześniejszych i przyjaznych środowisku elektrowni systemowych w Europie.


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marcin Ignasiak 04-10-2023 07:52
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Marcin Ignasiak 04-10-2023
Ostatnia aktualizacja: - 04-10-2023 07:52